Kodėl plinka vyrai ? Plikimas jaunystėje ? Priemones paslėpti plike.

plinka vyrai

Pagrindinės nuplikimo priežastys

Daugelis domina klausimas: kodėl plinka vyrai ir kaip išvengti šios problemos? Pagrindinis poveikis dėl kurio slenka plaukai tai yra testosteronas.
Toliau išvardyti veiksniai gali prisidėti prie nuplikimo:

 • neteisingas gyvenimo būdas;
 • dažnas stresas;
 • įvairios ligos;
 • staigūs temperatūros pokyčiai;
 • netinkamai pasirinkti plaukų priežiūros produktai;
 • radioaktyviosios spinduliuotės.

Visos šios priežastys lemia tai, kad žmogus pradeda plikti, tačiau testosteronas turi pagrindinę įtaką plaukų būklei. Alopecija taip pat gali sukelti įvairios odos ligos, taip pat sunkios ligos, ypač kurie susijusios su imunine sistema sutrikimais.

ankstyvas plikimas

Testosterono poveikis plaukams

Kodėl vyrai plinka – šis klausimas daugelius domina, nes šita beda sukelia daug nepatogumų. Testosterono hormonas turi neigiamą poveikį plaukams. Jei dėl kokios nors priežasties vyriškas organizmas pradeda išleisti didesnį šio hormono kiekį į kraują, tai neigiamai paveiks plaukus verčia slinkti.

Iš pradžių plaukai tampa plonesni, o to ant tos vietos kur slenka plaukai atsiranda pukai. Po kurio laiko šioje vietoje atsiranda plike.

kaip nustatoma alopecija

Genetinis polinkis.

Kai kurie žmonės stebisi, kodėl vyrai, jaunesni nei 30 metų, plinka. Paveldimas gali sukelti nuplikimą, nes jei tėvai turi polinkį alopecijai, žmogus taip pat neteks plaukus labai anksti.

Tyrimo metu buvo aptiktas reduktazės genas. Ji yra paveldamas iš tėvų. Fermentas reduktazė testosteroną paverčia biologiškai aktyvia forma – dihidrotestosteronu. Tai veda prie plauku folekulio miego. Dėl to prasideda intensyvus nuplikimas.

androgenine vyru alopecija

Harmoniniai svyravimai

Priežastis, kodėl vyrai gali pradėti plikti, gali buti dėl hormoninių šuolių. Dėl įvairių rūšių hormoninių sprogimų plaukų būklė gali smarkiai pablogeti. Net jaunas vyras gali pastebėti tokius ženklus:

padidėję plauku riebumas;
retinimas ir lėtas augimas;
Pastovus plaukų slinkimas;

ankstyvas plikimas

Ankstyvas plikimas

Tai vadinamasis ankstyvas nuplikimas vyrams. Tai gali atsirasti dėl įvairių faktorių, išorinių ir vidinių. Išoriniai faktoriai :

 • Infekcijos;
 • Stresas;
 • Traumos.

Stiprus stresas kartu su infekcinėmis ligomis ir sužalojimais yra pagrindinės ankstyvo vyrų galvos nuplikimo priežastys.

Ankstyvo vyrų nuplikimas taip pat turi vidiniai faktoriai:

 • Paveldimumas;
 • Hormoninis faktorius;
 • Autoimuniniai procesai.

Plaukų specialistai (trichologai) teigia, kad patologiniai nuostoliai yra 25-30 metų amžiaus. Tokiu atveju jie smarkiai nukrenta ir neatsiranda nauji.

staigus plikimas

Ankstyvo nuplikimo priežastys

Emocinis šokas. Esant dideliem stresui, yra plyšimo tikimybė mažų kapiliarų, kurie maitina plaukų folikulus;

Problemų, susijusių su endokrininės sistemos darbu. Tai apima prostatos, skydliaukės sutrikimus.
Eigu kraujyje yra mažai lytinių hormonų koncentracija, antrinio brendimo požymių nėra. Dėl to plaukai gali nustoti augti;

Infekciniai ar grybelių odos pažeidimai. Dermatologai skundžiasi, kad vyrai dažnai atsiranda grybelių seborėja. Jei ilgą laiką atsisakote jos gydymo, tai sukelia plaukų šaknų atrofiją pažeistose odos vietose;

odos navikai, vėžys;

Mechaniniai pažeidimai epiteliui. Pavyzdžiui, po ilgalaikio ultravioletinių spindulių poveikio, kontakto su cheminėmis medžiagomis, rūgštimi.
Jei viršutinis ir vidutinis epitelio sluoksniai yra pazeidemi arba atrofuojami, plaukai patis neisaugs.

hormoninis plauku slinkimas

Ne patologinės priežastys

 • Ne patologinės priežastys nėra susijusios su liga.

Dažniausiai tai sukėlė įvairūs išoriniai veiksniai.

Tai apima tokius neigiamus veiksnius (rizikos veiksnius), kai kuriuos galima pašalinti. Pakeičiant gyvenimo būdą ir įpročius:

 1. Netinkama mityba – per daug valgot riebalų, keptų ir saldžių maisto produktų. Padidėjęs poodinių riebalų kiekis uždaro odos poras, todėl plaukai negali pasiekti odos paviršiaus.
 2. Vaistai – kai kurie vaistai, kurių ilgalaikis ir sisteminis vartojimas sukele šalutinius poveikius, kurie sukele dalini plaukų slinkimas. Paprastai, nutraukus vaistus, situacija išsprendžia pati.
 3. Paveldimas polinkis – jei vyrai yra linkę į ankstyvą nuplikimą, yra didelė tikimybė, kad naujagimis gali paveldėti ankstyva nuplikimą.
 4. Dažnas stresas ir neturejimas nuolatinio seksualinio gyvenima – nepasitenkinimas savimi, o taip pat neįdomus sunkus darbas ir antrosios pusės nebuvimas paveikia emocinę ir psichologinę sveikatą, kuri gali pasireikšti nuplikimu.
 5. Blogas miegas arba jo ilgas nebuvimas – hormonas, atsakingas už naujų plaukų folikulų atsiradimą, gaminamas kaip žmogus miega.
 6. Ilgalaikis sąlytis su labai toksiškomis medžiagomis – žalinga darbo vieta, namas šalia chemijos gamyklos ir žemas vandens kokybės lygis gali sukelti ankstyvą nuplikimą.
 7. Eigu vyras naudoja pigia kosmetika, kurių sudėtyje yra natrio laurilo sulfato.
plikimas

Patologiniai faktoriai

 • Paveldima androgenine vyru alopecija -Įdomus faktas yra tai, kad vyrų ankstyvas plikimas 75% atvejų yra paveldėtas palei moterų (motinos) liniją ir tik 20% tėvų linijos.
 • Hormonų darbas. Hormoniniai pokyčiai yra dažniausia nuplikimo priežastis.
 • Medžiagų apykaitos procesų pažeidimas;
 • Hormoninis disbalansas (androgenų perteklius arba trūkumas);
 • Ligos, pvz., Dauno sindromas, Adisono liga;
 • Nuolatinis stresas, polinkis į depresiją;
 • Nesubalansuotas meniu, naudingų maisto elementų trūkumas (vitaminų trūkumas).
minoxidil

Kaip nustatoma alopecija

Paprastai moteriškos ir vyriškos staigus plikimas turi tuos pačius simptomus. Alopecijos vystymasis prasideda ir tęsiasi 3 etapais:

Pirma etapas:

 • Atsiranda pleiskanos;
 • Plaukai tampa sausi;
 • Plaukai pradeda lūžti;
 • Plaukai praranda blizgesį, spalvą.
 • Antras etapas:
 • Pleiskanos dingsta;
 • Sausi plaukai tampa riebiais;
 • Plaukai pradeda blizgėti;

Trečias etapas:

Tie, kurie turėjo gražius, ilgus plaukus, pradeda pastebėti, kad jie palaipsniui tampa ploni, lengvi ir trumpi.

lizdinis

Lizdinis plikimas gydymas

Psichologinės pagalbos teikimas, paaiškinant atskirų vaistų ir metodų pasirinkimo sunkumų priežastis, ligos trukmę ir savęs gijimo galimybę. Būtina paaiškinti, kad gydymo poveikis kiekvienoje vietoje pasireiškia ne anksčiau kaip praėjus 3 mėnesiams po jo atsiradimo.

Vaistų, kurie padeda koreguoti organizmo sutrikimus ir gydyti susijusias ligas.

Gydimui galima naudoti ;

https://www.youtube.com/watch?v=j1EdV1XML-A

Kaip paslepti plikima ?

plike

Nusiskuskite plikai .

Puikus būdas paslėpti ta fakte kad jus pradedat plikti, tai pilnai nuskusti plaukus. Šis metodas gali netikti moterims, bet vyrams nuskusti plaukus yra lengviausias būdas.

 • Gerai nuskuskite galvą ir periodiškai pakartokite šią procedūrą. Tada niekas nežinos, ar esate plikas ar tiesiog nuskustas plikai.
 • Nepamirškite tinkamai rūpintis savo nusiskuta galvą. Jei esate veikiami tiesioginių saulės spindulių, nepamirškite naudoti galvos odos apsauginę priemone, ir gali būt jums reikės pakeisti šampūną.
Kodėl plinka vyrai ? Plikimas jaunystėje ? Priemones paslėpti plike.

Kasdien dėvėkite skrybėlę ar kitus galvos apdangalus.

Tai gali būti sudėtinga, nes galiausiai turėsite jį nusiimti patalpoje. Cap – puikus pasirinkimas vyrams.

Kodėl plinka vyrai ? Plikimas jaunystėje ? Priemones paslėpti plike.

Atauginkite naujus plaukus 

Dabar rinkoje gausu įvairių priemonių , padedančių atkurti plaukų augimą plikose vietose. Bet būkite atsargūs – daug pigių plaukų augimo produktų gali ne tik padėti, bet ir pakenkti galvos odai. Siūlome Minoxidil

Kodėl plinka vyrai ? Plikimas jaunystėje ? Priemones paslėpti plike.

Trumpai kirpkite galvos šonus.

Jums gali atrodyti, kad tokiu būdu jūs tik pabrėžsite savo nuplikimą, bet taip nėra. Tai tiesiog atkreips dėmesį į savo neįprastą šukuoseną.

Kodėl plinka vyrai ? Plikimas jaunystėje ? Priemones paslėpti plike.

Dėvėkite peruką arba plauku sistema

Jei visi pirmiau minėti metodai jums netinka – tada pirmenybę teikiate plauku sistemai. Dažnai sistema labai sunku atskirti nuo realių plaukų. Būtinai reikę pasistengti , kad jūsų pasirinkta plauku sistema nesiskirtų nuo natūralių plaukų. O perukai gali nukristi netinkamiausiu metu.

Kodėl plinka vyrai ? Plikimas jaunystėje ? Priemones paslėpti plike.

TOPPIK plaukų efektą sukurianti pudra

Kamufliažas, skirtas naudoti ploniems ir retiems plaukams, arba, kaip jis taip pat vadinamas, yra tirštiklis – viena iš neseniai rinkoje atsiradusių kosmetikos galimybių. Pagrindinė jo užduotis yra nuslėpti dalinės alopecijos pėdsakus, šio tipo preparatai yra universalūs.

Like this post? Please share to your friends:
Minoxidil Lietuva. Plaukai ir barzda.
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: